Psychoterpia

Aktualności

Superwizja indywidualna | Wrocław

SUPERWIZJA INDYWIDUALNA

Zapraszam, jeśli:
- prowadzisz psychoterapię
- zajmujesz się pomocą psychologiczną
- wspierasz osoby w leczeniu, rozwoju, radzeniu sobie z własnym cierpieniem i trudnościami
- szukasz inspiracji, wsparcia, podpowiedzi, orientacji w swojej pracy

Długi okres pracy, różne doświadczenia, okoliczności pracy w różnych miejscach i z różnymi osobami dostarczyły mi cennego bagażu doświadczeń. Praktyka spotykania w relacji cierpienia i trudności oraz zasobów do ich zmiany, zgodnie z potrzebami i możliwościami utwierdza mnie w przekonaniu o mocy pracy relacyjnej. To dodatkowo ubogaca mój warsztat pracy. Dzielę się tymi zdobyczami podczas spotkań superwizyjnych, koncentrując się na potrzebach osób superwizujących swoją pracę.

O mnie:

Jestem certyfikowanym psychoterapeutą Gestalt akredytowanym przez przez EAGT (European Association for Gestalt Therapy), posiadam certyfikat psychoterapeuty IIPG oraz PTPG. Jestem superwizorem-aplikantem. Pracuję indywidualnie, z parami oraz rodzinami. Aktualnie kończę Szkołę Superwizorów w IIPG, akredytowaną przez EAGT. Prowadzę treningi grupowe, warsztaty umiejętności psychospołecznych, szkolenia z zakresu pomocy psychologicznej oraz warsztaty na temat rodzcielstwa. Piszę artykuły dotyczące szeroko rozumianej pomocy psychologicznej (psychoterapii, poradnictwa, rodzicielstwa, interwencji w kryzysie, pomocy społecznej itp.). Jestem trenerem treningu grupowego (rekomendacja trenerska PTP II stopnia). Jestem twórcą projektu #Psychozasobnik - webinarów promujących psychologię, z inspirującej, niestandardowej perspektywy. Jestem także autorem podcastu "Rodzicielstwo od kuchni", gdzie promuję rodzicielstwo bliskości i komunikację bez przemocy, szczególnie w relacjach z dziećmi. Klientkom_om pomagam od 2006 roku. Najpierw w obszarze oświaty i interwencji w kryzysie, aż do dzisiaj pomagam odkrywać im w relacjach możliwości uzdrowienia i rozwoju w procesach psychoterapeutycznych, wsparciowych i treningowych.

Dla kogo?

W szczególności zapraszam:
- psychoterapeutki/-ów, psycholożki/-ów zatrudnione/-ych w szkolnictwie, służbie zdrowia (i nie tylko),
- terapeutki/-ów,
- pracownice/-ów socjalne/-ych, pracownice/-ów telefonów zaufania, interwentki/-ów kryzysowych.

Korzyści z udziału

1) czerpanie z bogatego, kilkunastoletniego doświadczenia w pomocy psychologicznej
2) przestrzeń do zdobywania i rozwijania wiedzy i umiejętności skutecznej pomocy psychologicznej
3) okazja do skontaktowania się z własnymi doświadczeniami i ważnymi zjawiskami pojawiającymi się w pracy pomocowej (interwencyjnej, terapeutycznej i in.) i spożytkowania ich w obszarze zawodowym
3) rozwój wrażliwowsci interpersonalnej, relacyjnej, głównie estetycznej, diagnostycznej i etycznej w pracy z innymi osobami
4) poruszanie kwestii nierzadko pomijanych (konkretne strategie terapeutyczne/wsparciowe, urządzenie gabinetu, strój terapeuty, płatności, czas trwania sesji, kwestie prawne, organizacyjne itp.)
5) możliwość poznawania i/lub doskonalenia relacyjnej pracy z klientką/-em

Forma współpracy

konsultacja superwizyjna indywidualna (50 min.; cena do ustalenia)


Wiosenne Warsztaty Rozwojowe - co Cię karmi? | Wrocław

CO CIĘ KARMI? Wiosenne Warsztaty Rozwojowe 2020

W Instytucie Proces kontynuujemy akcję #samodbanie. W jej ramach prowadzimy psychoterapię, grupy i konsultacje psychodietetyczne, działania edukacyjne via internet oraz kursy on-line. Na wiosnę tego roku zaplanowaliśmy m. in. cykl warsztatów o nazwie "Co cię karmi? - Wiosenne Spotkania Rozwojowe". Zapraszamy do udziału dorosłych, którzy chcą zatrzymać się na chwilę i pogłębić świadomość tego, co w pewnych obszarach ich życia jest dla nich wartościowe, odżywcze - karmiące. Zależy nam, żeby warsztaty były spotkaniem, które m. in. da nowe, ciekawe spojrzenie na najważniejsze obszary życia człowieka pod kątem satysfakcji i ich jakości. więcej...


Pomoc psychologiczna dla ofiar klęski żywiołowej

Pomoc psychologiczna dla ofiar klęski żywiołowej

Utrata dobytku w powodzi, klęsce żywiołowej to nierzadko poważna katastrofa życiowa. To również silny uraz na psychice. Przeżycie powodzi, trzęsienia ziemi, naturalnie powstałego pożaru to często doświadczenie traumatyczne, wymagające natychmiastowej wielowymiarowej pomocy (psychologicznej, materialnej, lekarskiej itp.). Odpowiednia diagnoza stanu psychicznego i interdyscyplinarna pomoc daje możliwość odbudowania harmonii psychicznej i egzystencjalnej.


Opinie powypadkowe

Opinie powypadkowe

Wypadki komunikacyjne to zawsze wydarzenie stresujące, powodujące urazy nie tylko fizyczne, ale też psychiczne. Uczestnicy takich wypadków nierzadko skarżą się na przykre wspomnienia, bezsenność; wracają myślami do czasu wypadku, czują się, jakby nadal w nim uczestniczyli; przeżywają wahania nastroju; w sytuacjach podobnych do wypadku są bardzo spięci; nie chcą jeździć pociągami, samochodami, ponieważ się boją. Pomoc psychologiczna polegająca na diagnozie i potem terapii powypadkowej pomaga w powrocie do harmonii psychicznej. Daje możliwość redukcji negatywnego stresu, zmiany napięć, poprawy nastroju, a z czasem pełnego powrotu do równowagi psychicznej. W ramach pomocy można otrzymać pisemną opinię psychologiczną na temat stanu psychicznego osoby, która uczestniczyła w wypadku.


Aktualności

Zapraszamy do Instytutu Proces


Instytut Proces - psychoterapia, coachingKontakt

Instytut Proces

Wrocław: ul. Tęczowa 78/1D, tel. 535 05 45 95
e-mail: proces@proces.net.pl
numer konta: 18 1140 2004 0000 3602 1547 4187